מדרסים אורטופדים תפקודיים לנעליים צבאיות

נעליים צבאיות
נעלי הצבא המודרניות הראשונות יוצרו במהלך מלחמת העולם השנייה, הן על ידי צבא גרמניה הנאצית והן על ידי הצבא האמריקאי, שכינה אותן 1943-M .בנעליים אלו נעשה שימוש במהלך מלחמת קוריאה ועד ראשית מלחמת וייטנאם, במהלכה הוחלף דגם 1943-M בנעלי העור הגבוהות והשחורות המקובלות עד ימינו במרבית צבאות העולם. מרבית הכוחות המזוינים של ארצות הברית משתמשים היום בנעלי עבודה חומות עשויות זמש (כדוגמת הנעליים המשמשות מטפסי הרים), והם זנחו את נעלי העור הגבוהות.
מטבע הדברים הנעליים הצבאיות אינן מיוצרות באופן אישי עבור כל חייל לפי המבנה המיוחד של כפות רגליו. הנעליים הצבאיות בישראל מיוצרות במידות שלמות, ללא חצאי מידות, ובמידת
רוחב אחת בלבד, (בדרך כלל "רחב"), זאת כדי לאפשר להן לתת מענה למגוון רחב ככל האפשר.

מדרסים אורטופדים תפקודיים ופגיעות רגליים שכיחות בקרב חיילים
• שבר מאמץ עלול להשבית חייל לתקופה ארוכה מאד. בקרב חיילים ביחידות קרביות מגיע לעיתים שעור שברי המאמץ לעשרות אחוזים. מחקרים רבים שבוצעו בצה"ל ובעולם הראו כי ניתן לצמצם את התופעה באופן משמעותי באמצעות מדרסים אורטופדים תפקודיים. ניסוי שנערך בצה"ל ובו נבדקו כ- 400 טירוני צנחנים, הצביע על ירידה של כשבעים אחוז בכמות שברי המאמץ כתוצאה משמוש במדרסים אורטופדים תפקודיים של "נוה מעבדות אורטופדיות".
• נקע חוזר של הקרסול, הנובע מפציעות קודמות הגורמות לקרסול לא יציב, אף הוא פגיעה נפוצה בקרב חיילים. תפקידו של המדרס התפקודי הוא לייצב את הקרסול ולמנוע את הנקע הבא.
• חיילים רבים סובלים מבעיות ברכיים קשות הנובעות ממאמץ יתר הליכה וריצה על משטחים לא אחידים. בעיות אלו מוחרפות במקרים בהם לחייל מבנה לא תקין של כפות הרגליים או הברכיים. תפקידו של המדרס התפקודי הוא לייצב את הקרסול בצורה הטובה ביותר ובכך לאפשר למפרק שמעליו – הברך, לתפקד בצורה הטובה ביותר.
• כאבי גב ופציעות גב עשויים לנבוע מיציבה לקויה, נשיאת משאות כבדים ומבנה אנטומי לקוי. תפקידו של המדרס התפקודי הוא לייצב את הרגליים ולהתגבר על אי הסימטריה הקיימת לרוב בניהן, שבמקרים רבים היא הגורם לבעיות הגב.
מדרסים אורטופדים תפקודיים לחיילים נועדו לייצב את הרגליים במנח הנכון, לספוג את מירב הזעזועים, ולאפשר לחייל הקרבי תפקוד מירבי תוךמניעת נזקים לא הפיכים.

מדרסים אורטופדים תפקודיים לחיילים – מבנה
לאור העובדה שהמאמץ הנדרש מחיילים קרביים הוא חריג, נבנים בנווה מעבדות המדרסים האורטופדים תפקודיים עבורם מחומרים עמידים במיוחד למאמץ, כגון: פוליפרופילן (Polypropylene -(חומר בעל "זיכרון ארוך", כלומר חומר השב תמיד לצורתו המקורית למרות המאמצים המופעלים עליו וגורמים לו להתכופף, או גרפיט (Graphite -(חומר מורכב, דק וחזק מאוד, המכיל סיבי פחם ומשמש בין השאר בתעשיית האווירונאוטיקה והחלל של
נאס"א. המדרסים עמידים במים, ומזה שנים רבות משמשים צוותים ביחידות העילית של צה"ל. המבנה המיוחד שלהם מאפשר לחייל להשתמש באותו זוג של מדרסים למשך כל תקופת השרות.

כיצד נלקחות המדידות להכנת מדרסים אורתופדיים-תפקודיים?

המטפל מבצע אנמנזה ובדיקה ביומכנית מקיפה הכוללת מדידת זוויות, אורך רגליים ועוד.

המטפל סורק באמצעות סורק לייזר בתלת ממד את כפות הרגליים כאשר המטופל שוכב ואינו נושא משקל על הרגליים.

ייצור המדרסים האורטופדים התפקודיים בפועל מבוצע במעבדות אורתופדיות בארה"ב, לשם נשלחות הסריקות.

הייצור מבוצע באמצעות מערכות לייזר ממוחשבות, תוכנות ייעודיות לאיזון כף הרגל וכרסומות ממוחשבות.

המדרסים האורתופדים התפקודיים של נוה מעבדות הם מהיחידים בארץ באישור משרד הבריאות.

כל המעבדות המייצרות את המדרסים בארה"ב עבור "נוה מעבדות אורטופדיות" הן בעלות תו תקן של הארגון האמריקאי למעבדות רפואיות.

כל המטפלים בנוה מעבדות אורטופדיות הם בעלי תעודת הכשרה להנעלה רפואית מטעם המכון הלאומי לגפיים.

המדרס עמיד לשנים רבות, וכמו לכל המדרסים התפקודיים של "נוה מעבדות אורטופדיות" ניתנת לו אחריות ל-3 שנים על שבר, המציאות מוכיחה כי המדרסים עמידים לשנים רבות גם מעבר לאחריות.

חשים בכאבים ורוצים לדעת אם כל זה נובע מתפקוד לקוי של כף הרגל?

התקשרו עוד היום לקביעת תור חינם לייעוץ באחד מסניפנו בטלפון 1-800-20-14-14