מדרסים אורטופדים תפקודיים לטניס

משחק הטניס מאפשר אימון כולל לכל שרירי הגוף. אימוני טניס קבועים הם דרך בטוחה ויעילה לשמירה על הכושר. יחד עם זאת יש צורך בתשומת לב למניעת פגיעות באותם שרירים שאינם בשימוש רב על המגרש.

הדבר נכון במיוחד בנוגע לכפות הרגליים ולקרסול העומדים במאמצים קיצוניים כתוצאה מהתנועות מצד לצד, מהספרינטים ובלימות הפתע. למשטחים השונים של מגרשי הטניס יש השפעה ניכרת על אופי המאמצים המופעלים על הרגליים. מגרשי חמר, ההופכים להיות מקובלים יותר, בטוחים במידה משמעותית מבחינה בריאותית.

בין פגיעות הספורט הנפוצות נמצא את Ankle Sprains, Stress Fracture, Plantar Fascitis ועוד. ניתן לפתור בעיות אלו באמצעות פיזיותרפיה ומדרסים אורטופדים תפקודיים, המסייעים לשחקן הטניס לשוב במהרה למגרש.

לנעליים המתאימות השפעה מכרעת במניעת פציעות. על הנעליים להיות מותאמות במיוחד לטניס. בניגוד לנעלי ריצה, על נעלי הטניס להיות גמישות במידה מספקת על מנת לאפשר את ההחלקה מצד לצד האופיינית למשחק, נעלי ריצה מטבען קשיחות מדי ועלולות לגרום לפגיעה ברגליו של השחקן, בנוסף, אזור האצבעות בנעלי ריצה אינו מרופד, והעדר ההגנה המספקת עלול לאפשר פציעה.

מדרסים אורטופדים תפקודיים לטניס

לפני שאתם עולים על המגרש, רצוי מאוד להיבדק אצל מומחה לכף רגל. המומחה יוכל לזהות אם כף הרגל תקינה, ובמידה ולא להמליץ על הטיפול הנכון.

באותו אופן שבו יש לדאוג לנעליים המותאמות במיוחד למשחק, כך יש להשתמש במדרסים השונים ממדרסי ריצה או ספורט אחר, ומיועדים לספורט זה בלבד.

פציעות וטיפול

הפגיעות השכיחות ביותר בטניס ובספורט מחבט בכלל הן:

• נקעים חוזרים.

• יבלות ועור קשה.

• "דורבן" ודלקות בחותלת הכפית.

• שברי מאמץ.

המדרסים האורטופדים תפקודיים שיבנו עבורכם בנוה מעבדות אורטופדיות ייצבו את כפות הרגליים באופן המיטבי ישפרו את הביצועים וימנעו נזקים.

כיצד נלקחות המדידות להכנת מדרסים אורתופדיים-תפקודיים?

● המטפל מבצע אנמנזה ובדיקה ביומכנית מקיפה הכוללת מדידת זוויות, אורך רגליים ועוד.
● המטפל סורק באמצעות סורק לייזר בתלת ממד את כפות הרגליים כאשר המטופל שוכב ואינו נושא משקל על הרגליים.
● ייצור המדרסים האורטופדים התפקודיים בפועל מבוצע במעבדות אורתופדיות בארה"ב, לשם נשלחות הסריקות.
● הייצור מבוצע באמצעות מערכות לייזר ממוחשבות, תוכנות ייעודיות לאיזון כף הרגל וכרסומות ממוחשבות.
● המדרסים האורתופדים התפקודיים של נוה מעבדות הם מהיחידים בארץ באישור משרד הבריאות.
● כל המעבדות המייצרות את המדרסים בארה"ב עבור "נוה מעבדות אורטופדיות" הן בעלות תו תקן של הארגון האמריקאי למעבדות רפואיות.
● כל המטפלים בנוה מעבדות אורטופדיות הם בעלי תעודת הכשרה להנעלה רפואית מטעם המכון הלאומי לגפיים.
● המדרס עמיד לשנים רבות, וכמו לכל המדרסים התפקודיים של "נוה מעבדות אורטופדיות" ניתנת לו אחריות ל-3 שנים על שבר, המציאות מוכיחה כי המדרסים עמידים לשנים רבות גם מעבר לאחריות.

חשים בכאבים ורוצים לדעת אם כל זה נובע מתפקוד לקוי של כף הרגל?

התקשרו עוד היום לקביעת תור חינם לייעוץ באחד מסניפנו בטלפון 1-800-20-14-14

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן