מדרסים אורטופדים תפקודיים לרוכבי אופניים

נעליים

מלבד האופניים עצמן, נעלי הרכיבה הן האביזר החשוב ביותר מבין אלו להם זקוקים הרוכבים. על נעלי הרכיבה להיות יציבות מאד על מנת להעביר ביעילות את הכוח מהרגליים אל הדוושות. נעלי ריצה ונעלי ספורט אחרות אינן מתאימות לרכיבה על אופניים, מאחר והעדר התמיכה גורם לכף הרגל "לקרוס" בזמן הדיווש, דבר העלול להוביל לכאבים בקשתות, לדלקות גידים, לחוסר תחושה ולהרגשה של "חריכה" בכפות הרגליים. כדי להגן על כפות רגליכם מפגיעה יש להקפיד שנעלי הרכיבה יכללו את החיזוקים המתאימים בסוליות שיגרמו להן להיות קשיחות מאד, ויאפשרו להן להעביר ביעילות את הכוח לדוושות. יש חשיבות לנעלים מיוחדות לרכיבה בכביש, ולנעלים לרכיבת שטח.

ביומכניקה ומדרסים לרכיבת אופניים

לביומכניקה – תורת הכוחות המופעלים על הגוף – יש תפקיד חשוב מאד ביעילותה של הרכיבה, והשפעה מכרעת על התוצאות. על ידי שיפור בביומכניקה של רגליכם יוכל המטפל המומחה לשפר את תפקודיכם ולטפל בבעיות שמקורן ביומכני. למשל, כאבי ברכיים המורגשים אחרי רכיבה יכולים לנבוע מאי יציבות ביומכנית, הניתנת לטיפול בעזרת מדרסים תפקודיים המתאימים לרכיבה. מדרס תפקודי שכזה יקל על הכאבים וישפר את היציבה. לרכיבה על אופניים יש דרישות ביומכניות ייחודיות – רוב המדרסים הרגילים מתוכננים לתמיכה בקשת, אך רכיבה על אופניים דורשת ייצוב של כל כף הרגל כולל החלק הקדמי והעקב – והמדרס התפקודי שלנו מתוכנן כך שיוכל לענות על דרישות אלו.

בכל יום אנחנו מטפלים ברוכבים הסובלים מנזקי שימוש יתר כתוצאה מהגזמה במאמצים. כאב מתמשך דורש טיפול בידי מומחה לרפואת ספורט המתמחה ברוכבי אופניים.

כיצד נלקחות המדידות להכנת מדרסים אורתופדיים-תפקודיים?

● המטפל מבצע אנמנזה ובדיקה ביומכנית מקיפה הכוללת מדידת זוויות, אורך רגליים ועוד.
● המטפל סורק באמצעות סורק לייזר בתלת ממד את כפות הרגליים כאשר המטופל שוכב ואינו נושא משקל על הרגליים.
● ייצור המדרסים האורטופדים התפקודיים בפועל מבוצע במעבדות אורתופדיות בארה"ב, לשם נשלחות הסריקות.
● הייצור מבוצע באמצעות מערכות לייזר ממוחשבות, תוכנות ייעודיות לאיזון כף הרגל וכרסומות ממוחשבות.
● המדרסים האורתופדים התפקודיים של נוה מעבדות הם מהיחידים בארץ באישור משרד הבריאות.
● כל המעבדות המייצרות את המדרסים בארה"ב עבור "נוה מעבדות אורטופדיות" הן בעלות תו תקן של הארגון האמריקאי למעבדות רפואיות.
● כל המטפלים בנוה מעבדות אורטופדיות הם בעלי תעודת הכשרה להנעלה רפואית מטעם המכון הלאומי לגפיים.
● המדרס עמיד לשנים רבות, וכמו לכל המדרסים התפקודיים של "נוה מעבדות אורטופדיות" ניתנת לו אחריות ל-3 שנים על שבר, המציאות מוכיחה כי המדרסים עמידים לשנים רבות גם מעבר לאחריות.

חשים בכאבים ורוצים לדעת אם כל זה נובע מתפקוד לקוי של כף הרגל?

התקשרו עוד היום לקביעת תור חינם לייעוץ באחד מסניפנו בטלפון 1-800-20-14-14

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן